Sznurek antystatyczny

Wysokoefektywny sznurek antystatyczny do neutralizacji elektrostatyczności
Description

Sznurek antystatyczny - wykonany z włókien poliestrowych z bardzo delikatnymi włóknami stali szlachetnej dla szybkiej i bezpiecznej eliminacji ładunków elektrostatycznych poprzez efekt wyładowania koronowego.

 

Oferowany sznurek antystatyczny jest mieszanką przędzy z 20% włókna ze stali nierdzewnej i 80% z poliestru, która posiada wiele końców włókien stalowych wystających ze sznurka w każdym kierunku. Poprzez efekt wyładowań koronowych, dzięki wysokiej jakości włókien ze stali nierdzewnej, rozładowuje ładunki elektrostatyczne szybko i bezpiecznie z dowolnego kierunku.

 

Główne zalety sznurka:

- wysoka wydajność i atrakcyjna cena w odniesieniu do szczotki antystatycznej i listwy antystatycznej;

- łatwa instalacja i konserwacja;

- stabilny chemicznie dzięki włóknom stali nierdzewnej.

 

Wyładowanie statyczne:

W przypadku występowania ładunku elektrostatycznego podczas rozwijania czy przewijania folii stosuje się sznurek antystatyczny prostopadle do strumienia folii. Idealna odległość od folii wynosi od 2 do 5 cm i od 10 do 20 cm od rolki. Proszę ustawić sznurek w najbardziej odpowiednim miejscu.

Gdy ładunek występuje po obu stronach folii zaleca się użycie sznurka po obu stronach przesuniętej względem siebie, jednocześnie zachowując podane wyżej odległości od wałka i powierzchni.

 

Czy sznurek może być stosowany bez dotykania naładowanego materiału?

Tak. Efekt wyładowania koronowego nie wymaga żadnego kontaktu z naładowanym materiałem dla szybkiego i bezpiecznego rozładowania. Aby uniknąć możliwości zanieczyszczenia Twoich produktów i dłuższej trwałości, zalecamy użycie sznurka bez kontaktu. Są też aplikacje, które wymagają styku plecionki i jest to dopuszczalne.

 

Jak długo potrwa działanie?

Zmień sznurek na nowy, jeśli jest zużyty lub poplamiony atramentem lub rozpuszczalnikiem.
Nawet jeśli wygląda dobrze, bardzo zaleca się okresowe pomiary zdolności rozładowania.

 

Czy potrzebne jest uziemienie sznurka?

Tak. Jest wysoce zalecane.

 

Jaki jest efekt rozładowania koronowego?

 Efekt  rozładowania koronowego występuje wtedy, gdy istnieje więcej niż 3KV ładunku elektrycznego umieszczonego blisko igły projekcyjnej. Gęstość rozładowania (iskrowego) jest dość mała, zwykle mniejsza niż 0.1mJ, więc jest bardzo mało prawdopodobne, aby zapaliły się łatwopalne gazy powodując pożar. To jest główny powód wykorzystywania rozładowania koronowego jako samorozładowania i kontrolera statycznego z włóknami elektro-przewodzącymi.

 

Czy sznurek można stosować w pomieszczeniach typu "clean room"?

Jest to splot z włókien krótkich, nie możemy zagwarantować, że jest całkowicie wolny od wypadania włókien, które mogą spowodować zanieczyszczenie produktów.

 

Jak duży ładunek elektrostatyczny można rozładować za pomocą sznurka antystatycznego?

Z wykorzystaniem efektu wyładowania koronowego-rozładowywania sznurek jest w stanie natychmiast rozładować wysokie (10 ~ 100KV) napięcie energii elektrycznej do poziomu niższego niż 3 kV.

 

Specyfikacja:

Skład: włóknina - poliester i stal szlachetna;

Rozmiar: 1,6mm średnica

Wytrzymałość na rozciąganie: ok. 100N

Opór elektryczny: 100-200 Ω/m

Długość: minimum 1m, maks. 100m

 

Zastosowanie sznurka antystatycznego:

elektronika, tworzywa sztuczne, poligrafia, opakowania itp

 

Oferujemy produkty do eliminacji ładunków elektrostatycznych od ponad 10-ciu lat. Mamy bardzo duże doświadczenie i wiele sprawdzonych jonizatorów w ofercie. Zapraszamy do współpracy!

Kontakt

OFFICE:
Chopina 13, 88-200 Radziejów, Polska

0048-511-638-528
biuro@listwa-antystatyczna.pl

Poniedziałek - Piątek: 8:00 Am - 17:00 Pm
Niedziela: Wolne

Wyślij nam wiadomość